22 Temmuz 2017 Cumartesi

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

Trump İle Birlikte ABD'de Kilisede Siyaset Dönemi Başlıyor

ABD'de laiklik için çanlar çalıyor. Ülkede dini özgürlüklerin tehlike altında olduğunu savunan Donald Trump, kilisede siyasi propagandanın önünü açıyor.

05 Şubat 2017 Pazar 01:05
Trump İle Birlikte ABD'de Kilisede Siyaset Dönemi Başlıyor

Trump papazların kilise vaazları aracılığıyla siyasi liderlere destek vermesini engelleyen kanunu kaldıracağını açıkladı.

KİLİSE PROPAGANDASINI YASAKLAYAN YASAYI KALDIRACAK

ABD Başkanı Donald Trump, ülkede her yıl şubat ayının ilk perşembe günü Washington'da düzenlenen ve 'Ulusal Dua Kahvaltısı' adı verilen geleneksel etkinliğe katıldı. Burada yaptığı konuşmada Trump, ülkede 60 yıldır geçerli olan, vergiden muaf dini kurumlar ile kiliselerin siyasi propaganda yapmasını engelleyen Johnson Yasası'nı iptal edeceğini açıkladı.

'TAMAMEN YOK EDECEĞİM'

​Dini liderlere ve siyasilere hitaben konuşan Başkan Trump, "Johnson Yasası'nı tamamen yok edeceğim ve dini temsilcilerimizin özgürce ve bedel ödetilme korkusu olmadan konuşabilmelerini sağlayacağım" dedi.

'KUTSAL BİR HAK'

Trump, başkan adaylığı döneminde de bu konuyu dile getirmişti ancak kaldıracağı kanun konusunda ilk kez net konuştu. Dini özgürlüğün 'kutsal bir hak' olduğunu belirten Trump, makamındaki ilk günlerinde kendisi için dua eden ABD halkına da teşekkür etti. (Kaynak: Yeni Şafak)

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV