29 Haziran 2017 Perşembe

California'da 111 hasta ölme hakkını kullandı

Her 5 kişiden 3'ü obezite ile mücadele ediyor!

Günümüzün hastalığı olan “obezite” her geçen gün büyüyor. Yolda giderken etrafınıza baktığınız da 5 kişiden en az, 3 kişinin fazla kilosu var.

14 Haziran 2017 Çarşamba 16:55
Her 5 kişiden 3'ü obezite ile mücadele ediyor!
Obezite sadece görüntümüzü değil maalesef ki sağlımızı ciddi derece de tehdit ediyor. Şeker,kalp,tansiyon... Bu tür hastalıklara davetiye çıkartıyor. Son zamanlar da çok fazla yapılmaya başlanan obezite ameliyatını Doç.Dr.Ali Durmuş'a anlattı.

OBEZİTE NEDİR?
Obezite,günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Obezite genel olarak bedenin yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının aşırı artması sonucu boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının arzu edilen düzeyin üstüne çıkmasıdır.
Obezite Cerrahisi ile BMI 40> ve üzeri ya da 35> yandaş hastalığı( diyabet,tansiyon vb…) olan kişiler için önemli bir ameliyattır.
Laparoskopik bir şekilde gerçekleşen bu ameliyat ortalama 1 saat sürer,kapalı yapıldığı için hastanın iyileşme konforu oldukça yüksektir.
Hastanın Tüp Mide ameliyatı gerçekleştirildikten sonra ortalama 1.5 yıl içerisinde ideal kiloya düşmesi beklenir. Tabi ki bu durum ameliyata girilen kilo ile de bağlantılıdır.
Bu ameliyatı olan kişiler, ameliyat sonrası 1 hafta içinde normal hayatına dönebilirler.
Ayrıca Obezite Cerrahisi ameliyatı sırasında hastanın Ghrelin (açlık hormonu) alındığı için hastanın açlık düzeyi ve iştah düzeyi düşer,hasta aç kaldığını hissetmeden kilo verir.
Zaman çabuk geçiyor, tıp her gün ilerliyor… Artık bu ameliyatlar Türkiye'de oldukça yapılmaya başlandı. Obezite bir hastalıktır. Uygun kişiler bu ameliyatı olarak sağlıklarına kavuşabilirler.

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV