22 Temmuz 2017 Cumartesi

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

Gıda teröristleri bunu da yaptı

Süte, yoğurda ve peynire zehir bulaştırdı. Hormon verilen ineklerin sütleri marketlere dağıtıldı. Yoğurda kıvamını artırmak için kağıt yapımında kullanılan selüloz katıldı. Sahtekarlığın sonu kısırlık ve kansere vardı.

17 Şubat 2017 Cuma 09:35
Gıda teröristleri bunu da yaptı
Etten ekmeğe, tavuktan yumurtaya kadar soframızdaki her üründe yapılan hileler hayatımızı tehdit ediyor. Dr. Mustafa Nafiz Karagözoğlu daha çok kazanç uğruna canımızı hiçe sayan sahtekarları ve yaptıkları hileleri anlatıyor. Bugünkü yazı dizimizin ilk bölümünde özellikle merdivenaltı üretimi yapılan süt, yoğurt ve peynirdeki oyun gözler önüne seriliyor...

Sütü soframıza getirmek için çalışanlar bilgisiz ve kötü niyetli olurlarsa bembeyaz süt kapkara hatıralara yol açar. Burada hijyen, hayvan sağlığı, toplama, depolama, taşıma, paketleme, pazarlama kurallarına ve kanunlarına uyulmazsa acı son kaçınılmaz olur.
Süt sağılırken eliniz veya makineniz temiz değilse süte bulaşan bakteriler, virüsler kolayca çoğalabilir. Hijyen kurallarına uyulmazsa koliform basiller, tüberküloz, şarbon, bruselloz, kuduz başta olmak üzere birçok mikroorganizma süt yolu ile insanlara geçer. Ve tabii ki geçtiği bedenin hassasiyetlerine, bağışıklık sistemlerine göre ishalden ölüme kadar birçok sorunlara yol açar.

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV