22 Temmuz 2017 Cumartesi

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

Çölyak hastalarının baklava hasreti son buluyor!

Çölyak hastası çocuklarla yakından ilgilenen Fatma Şahin, çölyak hastası çocuklara glütensiz undan imal edilmiş baklava ikram etti.

12 Mart 2014 Çarşamba 09:13
Çölyak hastalarının baklava hasreti son buluyor!

30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine sayılı günler kala seçim çalışmalarını hızlandıran AK Parti Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, Çölyak Derneği’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Çölyak Derneği’ni ziyarete gelen Şahin’i, dernek başkanı ve Çölyak hastası çocuklar kapıda karşılayarak çiçek takdim etti. Çölyak hastası çocuklarla yakından ilgilenen Şahin, çölyak hastası çocuklara glütensiz undan imal edilmiş baklava ikram etti.

ÇÖLYAK HASTASI ÇOCUKLAR, BAKLAVA HASRETİNİ GLÜTENSİZ UNDAN YAPILAN BAKLAVA YİYEREK GİDERDİ
Gaziantep Çölyak Dernek Başkanı Seher Çolak, metobolik hastalığı olan kişilere yaptıkları yardımlar hakkında Fatma Şahin’e bilgi verdi. Çölyak hastası çocuklar, glütensiz un ile yapılan baklavayı yiyerek baklavaya olan hasretlerini giderdi. Kendilerine özel olarak yapılan baklavadan tadan çocuklar, duygu dolu anlar yaşadı.

Gaziantep’te çölyak hastaları için özel glütensiz un ürettiklerini vurgulayan Şahin, ‘‘Aileler yanımıza geldiği zaman alanımızın ne kadar önemli olduğunu gördük. Bunun üzerine hem bakanlık olarak yapılması gereken işlerde yerelde yapılması gereken işleri yaptık. Gaziantep’te çölyak hastalarımızın tatlıyı tadabilmesi için özel glütensiz un imalat gerekiyordu. Glütensiz unun özel bir üretimle yapılması gerekiyordu. Bu konuda dernek başkanımız ve ekibi bize Çölyak Derneği ile ilgili sorunları anlattılar. Bizde bu işi yapacak olanlarla birebir görüşerek bu unun üretilmesini ve çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde eğitim hayatlarını, yaşamlarına, devam edebilmesi, ailelerinin mutlu ve huzurlu olabilmesi için hizmetler yaptık. Çölyak hastalarımıza uzun sağlıklı ömürler diliyoruz. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanı olursam çocuklarımız için ne yapılması gerekiyorsa birebir takipçisi olacağız’’ dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Gaziantep Çölyak Dernek Başkanı Seher Çolak, ‘‘Çok güzel bir duygu çölyak hastası çocuklarımıza baklava yedirebilmek. Mutluluğumuz sözlerle ifade edilemez. Mutluluk gözyaşları içerisinde kaldık. Çocuklarımız çok güzel baklavanın tadına baktılar. Kendi glütensiz unumuzu da ürettik. Üstelik baklavamızı da yedik. Ben bunlarda katkıları bulunan, Fatma Şahin’e ve belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.Ziyaret sonunda dernek başkanı Çolak, Şahin’e teşekkür plaketi takdim etti.

AHMET ÖZER

GAZİANTEP

Kaynak:İHA

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV