26 Mayıs 2017 Cuma

Yıldırım “Sağlıkta Taşeron Olmaz” diye Konuştu

Dha İstanbul - (Ek Görüntü ile Geniş Haber) - Beyazıt Kampüsü Önünde Güvenlikçilerle Öğrenciler...

Haber - Kamera: Enver ALAS - Erhan TEKTEN, İstanbul / DHAİstanbul Üniversitesi Beyazıt kampüsünde akademisyenlerin ihraç edilmesini protesto eden öğrenciler ve güvenlik arasında tartışma çıktı.

17 Şubat 2017 Cuma 03:25
Dha İstanbul - (Ek Görüntü ile Geniş Haber) - Beyazıt Kampüsü Önünde Güvenlikçilerle Öğrenciler...

Haber - Kamera: Enver ALAS - Erhan TEKTEN, İstanbul /

İstanbul Üniversitesi Beyazıt kampüsünde akademisyenlerin ihraç edilmesini protesto eden öğrenciler ve güvenlik arasında tartışma çıktı. Yaşanan arbedeyi araya giren polis önlerken, 6 öğrenciyi gözaltına aldı.

Kampüs içinde saat 12.30 sıralarında toplanan yaklaşık 150 kişilik grup, 'Üniversiteye saldırı topluma saldırıdır' yazılı büyük bir pankartla yürüyüşe geçti. Alkışlar eşliğinde yürüyen grup, 'Ferman devletin üniversiteler bizimdir' sloganlarıyla kampüsün ana kapısından dışarı çıktı. Burada gruba ihraç edilen akademisyenler ile çeşitli üniversitelerde okuyan bazı öğrenciler de destek verdi.

SLOGANLARLA PROTESTO EDİLDİ

Polis, hem kampüs içinde hem dışında yoğun güvenlik önlemi aldı. Sık sık 'KHK'lar gitsin biz kalıyoruz', 'Akademisyenler susturulamaz', 'KHK'ya OHAL'e başkanlığa hayır', 'Direne direne kazanacağız', 'Üniversiteler bizimdir bizim kalacak' sloganları atıldı.

İHRAÇ EDİLEN AKADEMİSYENLER KONUŞTU

Eylemde, ihraç edilen akademisyenlerden bazıları birer konuşma yaptı. Bunlardan Prof. Dr. İzzettin Önder, eyleme katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Üniversite aşk gibidir, sevgi gibidir her yerdedir. Herkesin kalbindedir, sadece binaların içinde değildir. Sizlerle her zaman birlikteyiz. Bu ruhumuzu ve gücümüzü kaybetmememiz lazım" diye konuştu. Araştırma Görevlisi Levent Dölek ise tekrar üniversitelere geri döneceklerine dair olan inancını dile getirdi.

POLİS ARAYA GİRDİ

Konuşmaların ardından grup adına basın açıklaması okundu. Açıklamanın ardından okula giren gruptan bazı öğrenciler ile özel güvenlikçiler arasında tartışma çıktı. Hangi nedenle başladığı bilinmeyen tartışma kısa sürede büyüdü. Yaşanan arbede üzerine araya polis girdi. Polis, biri kız öğrenci 6 öğrenciyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan öğrenciler polis minibüsüne bindirilerek Beyazıt Polis Merkezi'ne götürüldü.

Görüntü Dökümü

---------------------

-Kampüs içinde toplanan grup

-Grubun yürüyüşü

-Açılan pankart

-Slogan atılması

-Grubun dışarı çıkması

-İhraç edilen akademisyenlerin konuşmaları

-Basın açıklaması

-Grubun dağılması

-Genel ve detaylar

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV