29 Mayıs 2017 Pazartesi

Yıldırım “Sağlıkta Taşeron Olmaz” diye Konuştu

Dha Dış Haber - Trump'tan Netanyahu'ya: Yerleşimleri Biraz Durdurun

İSRAİL Başbakanı Benjamin Netanyahu ile Beyaz Saray'da görüşen ABD Başkanı Donald Trump, İsrail ile Filistin yönetimi arasında mutlaka iki devletli bir çözüm olması gerekmediğini söyledi.

16 Şubat 2017 Perşembe 04:50
Dha Dış Haber - Trump'tan Netanyahu'ya: Yerleşimleri Biraz Durdurun

İSRAİL Başbakanı Benjamin Netanyahu ile Beyaz Saray'da görüşen ABD Başkanı Donald Trump, İsrail ile Filistin yönetimi arasında mutlaka iki devletli bir çözüm olması gerekmediğini söyledi. Ortak basın toplantısında iki lider soruları yanıtlarken, Trump İsrail Başbakanı'ndan İsrail'in Filistin topraklarındaki 'yerleşimleri biraz durdurmalarını' istedi. Trump, iki devletli çözüm konusuna ilişkin soruya verdiği yanıtta "İki devlete ve tek devlete bakıyorum. Benim hoşuma gidecek olan iki tarafın da hoşuna giden olur. Benim için ikisi de uyar. İki devletli çözüm kolay gibi göründü ama İsrail ve Filistin neyden mutlu ise ben de ondan mutlu olurum" dedi.

Donald Trump, ABD'nin İsrail büyükelçiliğinin Tel Aviv'den Kudüs'e taşınmasını çok istediğini ve konuyla ilgilendiğini ve sürecin ne olup biteceğini göstereceğini ifade etti.

Netanyahu ise, yerleşimlerin İsrail Filistin sorununda bir etken olduğunu ancak temel neden olmadığını savundu. Netanyahu, iki devletli çözüm için Filistin yönetiminin İsrail devletinin varlığını tanıması gerektiğini, bu gerçekleşmezse Ortadoğu barışının zor olacağını söyledi. Bölgenin güvenliğini sağlamanın İsrail'in görevi olduğunu savunan Netanyahu, kendileri güvenliği sağlamazsa terör örgütlerinin önünün açılacağını öne sürdü. Netanyahu ayrıca Arap ülkelerinin İsrail'i artık düşman olarak görmediğini de dile getirdi.

GÖRÜNTÜ DÖKJÜMÜ:

------------------------

-Trump ve Netanyahu'nun ortak basın toplantısından görüntüler - York

kizilay_banner_468X060

Anahtar Kelimeler: Yerleşimleri

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV