26 Temmuz 2017 Çarşamba

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi'nin adliye birimi hizmete girdi

Avukatlar, hakim ve savcılar ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı açılış töreni 14 Şubat 2017 günü yapıldı.

15 Şubat 2017 Çarşamba 09:37
İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi'nin adliye birimi hizmete girdi

Açılışta konuşan İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, çok anlamlı bir ilke imza attıklarını belirterek, "İzmir Barosu her konuda olduğu gibi bu konuda da öncü baro olma özelliğini ortaya koyuyor" dedi. Av. Aydın Özcan Çocuk Hakları Merkezi'nin daha önce merkez baro binasında çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek İzmir Adliyesi içerisinde bir fiziki alana ihtiyaç duyulduğunu, bu nedenle bu birimi hayata geçirdiklerini ifade etti. Av. Aydın Özcan sözlerine; "burada gönüllü meslektaşlarımız çocuk hakları ile ilgili başta cinsel istismar davaları olmak üzere çocuklara uygulanan her türlü haksızlığa karşı hizmet verecekler. Velileri ve çocukları burada dinleyeceğiz ve çocuklara uzanan her türlü haksızlığa karşı mücadele edeceğiz. Ben her şeyden önce Çocuk Hakları Merkezimizde çalışan meslektaşlarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Onlar ülkenin neresinde olursa olsun, Karaman'da, Nizip'te, Adana'da, Şırnak'ta, Hakkari'de kısacası ülkenin neresinde olursa olsun bu davaları bizzat takip ediyorlar, davalara müdahil oluyoruz, o haksızlıkların bir daha yaşanmaması için sanıkların en ağır şekilde cezalandırılması için mücadele veriyoruz.

Bu anlamda sivil toplum örgütleriyle çok güzel bir birliktelik oluşturduk. Sonuçlarını da almaya başladık. Gerek meslektaşlarımızın gerekse bu alanda çalışan sivil toplum örgütlerinin, burada çocuk hakları ile ilgilenen bir birim olduğunu, adliye bünyesinde olduğunu ve telefonlarına ulaşılabilecek bir şekilde bu hizmeti sunduğunu bilmelerini isteriz.

Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak amacıyla, çocuklarımızı topluma kazandırmak amacıyla çok daha başarılı çalışmalara imza atacağız. Ayrıca bünyemizde pedagoglar eşliğinde çocukların ifadesi alınması anlamında gerekli girişimleri yapacağız.

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV