25 Temmuz 2017 Salı

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

İzmir Kalkınmanın Kalesi Olacak

04 Şubat 2015, 21:55
İzmir Kalkınmanın Kalesi Olacak
Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Abdurrahim Şenocak, Başbakan Davutoğlu'nun, AK Parti İzmir İl Kongresi'nde söylediği "İzmir istiklanin kalesidir" sözlerinin kentte büyük bir heyecan yarattığını söyledi.
Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Abdurrahim Şenocak, partisinin İzmir il kongresinde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kente yönelik açıklamalarını değerlendirdi. Davutoğlu'nun, İzmir'in hiç kimsenin kalesi olmadığını vurgulayarak, "İzmir istiklalin kalesidir" ifadesinin kentte büyük bir heyecan yarattığını söyleyen Şenocak, "İzmir'i hem kent sakinleri hem de dışarıdan gelenler bir şehirden çok bir köye benzetiyor. İzmir, kör ideolojik çatışmaların ortasında birilerinin kalesi olarak görüldükçe yerinde sayıyor. İzmir için değişimi zaruri görüyoruz. Sayın Başbakan’ın vizyonunda İzmir’imiz 'kalkınmanın kalesi' olarak görülüyor. Bu bakımdan Sayın Davutoğlu'nun açıklamalarını çok önemli buluyoruz" diye konuştu.
Memursen İzmir İl Başkanı Abdurrahim Şenocak

"BAŞBAKANLIK OFİSİ İZMİR'İ CANLANDIRIR"
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "İzmir'de bir Başbakanlık ofisi açıp, toplantıların bir kısmını İzmir'de yapacağız" açıklamasının da son derece önemli olduğunun altını çizen Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Abdurrahim Şenocak, "Sayın Davutoğlu'nun İzmir'le ilgili önemli tespitlerinin olduğunu biliyoruz. Kent için sembol, zarif şehir tanımlamaları yapıyor. Bunlar elbette tarihe de atıfta bulunularak yapılan tespitler. Ancak bugün İzmir bu özelliklerini yansıtmıyor. Sayın Davutoğlu'nun İzmir'i ne kadar önemsediğini ise şehre bir Başbakanlık Çalışma Ofisi açma düşüncesinde görebiliriz. Kentin tarihsel ve kültürel değerleriyle entegrasyonu, ekonomide yaşanacak canlılık adına son derece önemli bir gelişme olacaktır. Merkezi yönetimin İzmir'e verdiği önem açısından son derece anlamlı bir gelişmedir" ifadelerinde bulundu.

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV