26 Temmuz 2017 Çarşamba

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

Suikastçıya ABD'den gelen mesaj!

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Suikastı gerçekleştiren polis Mevlüt Mert Altıntaş'ın cep telefonunda inceleme yapan savcılık 'Allah için bunu yapmalısın' mesajını buldu. Mesajın, ABD üzerinden geldiği anlaşıldı. Savcılık şimdi o mesajı gönderen bilgisayarın 'IP' numarasının izini sürüyor.

17 Şubat 2017 Cuma 21:15
Suikastçıya ABD'den gelen mesaj!

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastıyla ilgili çarpıcı bilgilere ulaşıldı. Suikastçı polis Mevlüt Mert Altıntaş'ın cep telefonunda yapılan incelemede, "Allah için bunu yapmalısın" mesajı bulundu.

Soruşturmayı yürüten savcılık, Altıntaş'ın geçmişi ve bağlantılarını mercek altına aldı. Kimlerle ne zaman görüştüğünü tek tek tespit etti ve önemli bilgilere ulaştı. Savcılık ilk olarak Altıntaş'ın olay yerinde bıraktığı cep telefonunu incelemeye aldı. O telefona "bulut" olarak bilinen bir program yükledi ve incelemede dikkat çeken bir detay ortaya çıktı.

Altıntaş'a bir süre önce ABD üzerinden bir mesaj geldiği anlaşıldı. ABD'deki bir IP numarası üzerinden geldiği belirlenen mesajda, "Allah için bunu yapmalısın" şeklinde bir not bulunduğu görüldü. Bu not üzerine savcılık söz konusu IP numarasının izini sürmeye başladı. Sürecin hızlandırılması için Rus güvenlik birimlerinden de destek istendi.

kizilay_banner_468X060

Anahtar Kelimeler: Suikastciya

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV