22 Temmuz 2017 Cumartesi

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

Muharrem İnce: "Bu seçim demokrasi seçimidir, cumhuriyetin oylanmasıdır."

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce "Türkiye nereye gidiyor" panelinde konuştu.

25 Ağustos 2013 Pazar 00:07
Muharrem İnce:

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Ben kadınlara, annelere sesleniyorum, siz çocuklarınızın geleceğini, sınav sorularını, parasını, sandıktaki oyunuzla koruyacaksınız. Çocuklarınızı oyunuzla koruma zamanıdır" dedi.

İnce, partisinin il teşkilatı tarafından Gazi Paşa Caddesi'ndeki bir kafede düzenlenen "Türkiye nereye gidiyor" panelinde konuştu. Demokrasinin sandıktan ibaret olmadığına işaret eden İnce, Türkiye'de demokrasiyi sadece sandıktan ibaret sanan bir iktidarın olduğunu ileri sürerek, şunları söyledi:

"Demokrasiyi, 'ben yüzde 49 aldım, istediğimizi yaparım' zannediyor. İptal edilen oylar var, baraja takılan oylar var, kullanılmayan oylar var, sen yüzde 51 falan da almadın. Bir de AKP'ye oy verdiğini utanıp söyleyemeyenler var. Onların hepsini düşersen senin oyun 25'lerde 30'larda zaten. Bir de çalınanlar var tabi. Çalınanlar sadece oydan ibaret değil. Çalınanlar hazinedeki paramız, sandıktaki oyumuz, sınavdaki sorumuzdur. Ben kadınlara, annelere sesleniyorum, siz çocuklarınızın geleceğini, sınav sorularını, parasını, sandıktaki oyunuzla koruyacaksınız. Çocuklarınızı oyunuzla koruma zamanıdır. Oyla çocuklarınızı koruyacaksınız."

Soruların çalındığı iddiaları

ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda, soruların çalındığı iddialarına da değinen İnce, "Sınavda diyor, kopya skandalı. Bu kopya değil ki. Kopya şudur, bir hazırlık yaparsın, 'şunlar şunlar çıkacaktır' dersin, bir emek harcarsın kopyada. Çıkarsa şansına, bakıp yaparsın. Bunlarınki hırsızlık" diye konuştu.

Mecliste sayısal çoğunlukta olmadıkları için istediklerini yapamadıklarına dikkati çeken İnce, yerel seçimleri hatırlatarak şöyle devam etti:

"Bu yerel seçim kanalizasyon, yol, su, park, çöp seçimi değildir. Bu seçim demokrasi seçimidir, bu seçim cumhuriyetin oylanmasıdır. Laikliğin oylanmasıdır. Kadın, erkek eşitliğinin oylanmasıdır, köy enstitülerinin oylanmasıdır, aydınlanmanın oylanmasıdır."

AK Parti'nin yeniden yargılanması konusuna ilişkin de İnce, "AKP biliyorsunuz sabıkalı bir partidir. Laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmuş bir partidir. Bugün açıklama yapıyorlar Anayasa Mahkemesi'nden. AKP için yeniden yargılama olabilirmiş. Bak sesleniyorum, doğru, yeniden yargılama yapabilirsiniz ama Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarında yeniden yargılamanın yeniden yargılaması olacaktır. Bunu bilin" diye konuştu. 

TRT Haber

kizilay_banner_468X060

Anahtar Kelimeler: CHPAKPMuharrem İnceYalova

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV