22 Temmuz 2017 Cumartesi

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

Kalpleri köprüdeydi

Tedavileri halen devam eden 15 Temmuz gazilerinden kimi törenleri gurur gözyaşlarıyla hasta yatağından izledi, kimini de doktoru yoldan arayıp eve dönmeye zorlukla ikna edebildi

17 Temmuz 2017 Pazartesi 03:06
Kalpleri köprüdeydi
Milyonlar, darbe girişiminin yıldönümünde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne akın etti. Bir sene önce o gece ağır yaralanan gaziler ise 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne gelemedi belki ama kalpleri büyük bir gururla oradaydı.

DESTAN YAZDIK
Mehmet Yaman 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde o korkunç gecede vurulmuştu. Beynine isabet G3 mermisiyle ağır yaralanan Yaman tam bir yıldır hastanede. Kısa kelimelerle konuşabilen Mehmet, hâlâ yatağa bağlı ama doktoru yeniden yürüyebileceği konusunda umutlu. Babası Mustafa Yaman ise, "Mehmetim heyecanla, gururla, TV'deki haberleri izledi. Cumhurbaşkanı konuşmaya başlayınca gözleri doldu. Destan yazdık oğlum dedim. 'Evet' diye yanıt verdi" diye konuştu.

DOKTORU 'EVE DÖN' DEDİ
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde başından vurulan 48 yaşındaki Ali Osmanoğlu da bir yıldır hastanede. Kafasının üst kısmı hainlerin açtığı ateş sonucu tamamen parçalanan ve öldü diye hastaneye götürülen Osmanoğlu'na doktorlar, vücudunun başka bir bölgesinden alınan kemik ile kafatası yapmayı başardı. Osmanoğlu'na halen fizik tedavi uygulanıyor. Ancak kısmi felç durumu nedeniyle ayakta tam dengesini sağlayamıyor. Osmanoğlu, 15 Temmuz'un yıldönümünde köprüye gitmek için eşiyle evden çıktı. Ancak doktoru arayıp, "Saatlerce ayakta kalmayı vücudunuz kaldırmaz" diye uyarınca geri dönmek durumunda kaldı.

GURURLUYUM
39 yaşındaki Fatih Çevre, Çengelköy'de hainlere karşı koyarken keskin nişancılar tarafından otomobilinin içinde vuruldu. Mermi sol omzuna isabet ettiğinde köprücük kemiğini kırdı. Ve o bölgedeki bütün sinirleri tahrip etti. 3 ay boyunca tedavi gördü. 15 Temmuz akşamı da omzundaki sakatlık nedeniyle köprü yerine vurulduğu yer olan Çengelköy'e giden Çevre, "Çok gururluyum" dedi.

SABAH

kizilay_banner_468X060

Anahtar Kelimeler: KalpleriKoprudeydi

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV