22 Temmuz 2017 Cumartesi

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Vali Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti.

15 Temmuz 2017 Cumartesi 11:13
İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti
Foto galeriye git
İzmir Valiliği (BSH) İzmir Valisi Erol Ayyıldız 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında İzmir Bornova’daki Polis Şehitliğini ve İzmir Kadifekale’ deki Hava Şehitliğini ziyaret etti. Ayyıldız, şehitlerin kabrinde dualar ederek şehit aileleri ile yakından ilgilendi.
 
Şehit Kabristanı Ziyaretlerine, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Hasan Uşaklıoğlu, Hava Teknik Okullar Komutanı Tuğgeneral Turan Toker, Vali Yardımcısı Uğur Kolsuz, Vali Yardımcısı Cemil Özgür Öneği, Konak Kaymakamı Mehmet Eriş, Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan, Balçova Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Bayraklı Kaymakamı Adem Arslan, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Cengiz Fitöz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim Tanğlay, İl Müftüsü Prof.Dr. Ramazan Muslu, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İzmir Milletvekilleri, İlçe Belediye Başkanları, Şehit aileleri ve diğer ilgililer katıldı.
 
15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yılını anma etkinlikleri kapsamında İzmir Valiliğince düzenlenen programın ilk ziyaretini Bornova’daki Polis Şehitliğine yapan Vali Ayyıldız,  ardından Kadifekale ’deki Hava Şehitleri kabristanını ziyaret etti.
 
Ziyaret programları, okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı ardından dualarla devam etti. Polis Şehitliğindeki duayı İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu; Kadifekale Hava Şehitliğindeki duayı ise Konak İlçe Müftüsü Hasan Hayri Yaşar yaptı.
 
Vali Ayyıldız, vatan uğruna canını feda etmiş aziz şehitlerimizin aileleri ile duygulu ve sıcak anlar yaşadı. Ziyaretlerde şehit aileleri ile yakından ilgilenen Ayyıldız, yaşanan duygusal anların etkisi ile şehit annesine sarılıp ağladı.
 
Okunan duaların ardından Vali Ayyıldız ve beraberindeki protokol heyetinin şehitlermizin kabirlerine karanfiller bırakması ile, ziyaret son buldu. 
 

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV