26 Temmuz 2017 Çarşamba

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Sokağa çıkamaz hale gelirsin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Darbecileri savunan Kılıçdaroğlu bizden dikenlere su vermemizi talep ediyor' diyerek 'Onun söylediklerinden mutlu olanlar FETÖ'cülerdir PKK'lılardır.' sözleriyle sert eleştiride bulundu. Erdoğan ayrıca, 'Sokaksa sokak diyerek kendi aklınca milleti ve devleti tehdit eden bu kişi böyle bir yanlışlığa sapması halinde asıl kendisinin sokağa çıkamaz hale geleceğini iyi bilmelidir.' ifadelerine yer verdi.

12 Temmuz 2017 Çarşamba 17:35
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Sokağa çıkamaz hale gelirsin

AK Parti Genel Merkezi'nde "Meydanların Dili Sergisi"nin açılışı ve "15 Temmuz Milli İrade Zaferinin Analizi Kitabı"nın tanıtım programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde;

"HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM"

"AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığımız tarafından hazırlanan 15 Temmuz 2016 Milli İradenin Zaferi kitabının hayırlara vesile olmasını diliyorum. 15 Temmuz milli irade zaferinin kazanılmasını sağlayan şehit ve gazilerimize ithaf edilen bu eserin bu alanda yapılacak benzer çalışmalar için kaynak teşkil edeceğine inanıyorum. Şehit yakınlarımız ve gazilerimizle yüzyüze görüşülerek hazırlanan bu kitap 15 Temmuz zaferinin kimlerin hangi saiklerle kazandığının ortaya konulması bakımından çok önemlidir. Kitap haline getirilmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Şu anda aramızda bulunan şehit yakınlarımıza ve gazilerimize en kalbi şükranlarımızı sunuyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum.

"RABBİMDEN KAHHAR SIFATIYLA KAHRETMESİNİ NİYAZ EDİYORUM"

Ülkemizi böyle bir felaketin eşiğine getirenlerini Rabbimden kahhar sıfatıyla kahretmesini niyaz ediyorum. 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece yapacağımız anıt açılışlarına tüm milletimizi davet ediyorum. İnşallah ilk açılışımızı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün çıkışındaki alanda gerçekleştireceğiz. İkinci törenimizi 16 Temmuz sabah namazını müteakiben Külliye'deki bölgede yapacağız. 15 Temmuz'u Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan ederek milli anma günlerimiz arasına aldık. Malazgirt Zaferi, Çanakkale Zaferi, 30 Ağustos, Cumhuriyetimizin kuruluşu gibi 15 Temmuz'da milli tarihimizin sembollerinden biri olmuştur. Hala 15 Temmuz'un anlamını kavrayamamış olan gafiller olduğunu görüyoruz.

ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA SERT ELEŞTİRİ

"Ankara'dan İstanbul'a yürüyen bu kişi derdinin ne olduğunu Maltepe'de ifşa etti. Kendisi adalet yürüyüşü demişti olsa olsa sözde adalet yürüyüşü olabilir. CHP Genel Başkanı'nın sözlerini duyunca aklıma Mevlana Hazretleri'nin adalet tanımı geldi. Ağaca su vermeyi adalet, dikene su vermeyi zulüm olarak tanımlıyor Mevlana hazretleri. Bunlar ağaca değil dikene su veriyor. Darbecileri savunan CHP genel başkanı bizden dikenlere su vermemizi talep ediyor. Hasta dediler, durumu çok kötü dediler, cezaevinden çıkmasını istedikleri Mardin Belediye Başkanı baktık ki bayağı yürüyebiliyor. Hani hastaydı bu yahu! Arkasında PKK terör örgütünün olduğu bu kişilerle nasıl omuz omuza yürüyebiliyorsunuz? Bunlar değil mi bizim bu kardeşlerimizin katilleri olanlar?"

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Sokağa çıkmaz hale gelirsin! Haberin videosunu izlemek için TIKLAYIN"BAKIRKÖY BELEDİYE BAŞKANI'NA KAÇIP GİDEN O DEĞİL Mİ?"

"Onlar FETÖ'cülerin avukatlığına soyunabilir. PKK'lıları, YPG'lileri destekleyebilir. Ülkesine ve milletine ihanet etmiş herkesi kucaklayabilir. Ama biz bunların hiçbirini yapmadık, yapmayacağız. Bizim milletimize sözümüz var. Biz milletimize Türkiye'de tek bir terörist kalmayana kadar mücadele edeceğimizin sözünü verdik. Biz elinde silahı olan her teröristi imha edeceğimize kasem ettik, yemin ettik. Şayet ana muhalefetin başındaki zat 15 Temmuz günü İstanbul'da köşe bucak saklanmak yerine darbecilerin karşısına dikilmiş olsaydı belki bu yürüyüşe başka türlü bakabilirdik. Bir radyo programına çıkıp darbe girişiminde bulunulacağı zaman 'tankların üzerine ilk defa ben çıkarım' diyen bu değil mi? 15 Temmuz gecesi havalimanına gelip, tankların oradan çekilmesini isteyerek oradan Bakırköy Belediye Başkanı'na kaçıp giden o değil mi? Bakırköy Belediye Başkanının evinden geceyi takip eden o değil mi? Utanmadan sıkılmadan oteller kapalıydı, onun için belediye başkanımıza gittim diyen o değil mi? Cumhurbaşkanımızın geleceğini bilseydim beklerdim diye yalan söyleyen o değil mi? Benim gelmeme ne gerek var, benim milletim oradaydı."

"FİT VEYA BİR YASİN OKUMUŞLAR MI?"

"Teröristler için 450 kilometre yol yürüyenler, acaba onların şehit ettiği masumlar ve güvenlik görevlilerimiz için 4,5 dakikalarını ayırıp bir Fatiha veya bir Yasin okumuşlar mı?"

"SOKAĞA ÇIKAMAZ HALE GELİRSİN"

Sokaksa sokak diyerek kendi aklınca milleti ve devleti tehdit eden bu kişi böyle bir yanlışlığa sapması halinde asıl kendisinin sokağa çıkamaz hale geleceğini iyi bilmelidir. Açık konuşuyorum, böyle bir yola mı tevessül edeceksin, sokağa çıkamaz hale gelirsin. Korkaklardan, ödleklerden bir şey olmaz bu böyle bilinmelidir.

"Sokakta aranan adaletin adı intikamdır. Onun sonu da vandallıktır. Adaletin aranacağı meşru zeminler bellidir. Meclis'i çalıştırmamak için her yola başvuranlar, şimdi çıkmış 'Meclis devre dışı bırakıldı' diye uğraşıyorlar. Bunun için de ağlamaya başladılar. Anayasa Mahkemesinden kürsü hakimlerine, savcılara kadar hukuk sisteminin tüm mensuplarına hakaret edenler, 'adalet' diye yeri göğü inletiyor."

"KILIÇDAROĞLU'NUN SÖYLEDİKLERİNDEN MUTLU OLANLAR FETÖ VE PKK'DIR"

"CHP Genel Başkanı'nın yaptıklarından ve söylediklerinden mutlu olanlar kimlerdir biliyor musunuz? FETÖ'cülerdir, PKK'lılardır. Zaten Kandil'den öyle demiyor mu? Memnuniyetlerini, desteklerini bildiriyor. Ben buradan CHP'ye gönül veren kardeşlerime de sesleniyorum, Kandil'den bu yürüyüşü alkışlayanlarla beraber misiniz?"

'CHP GENEL BAŞKANI'NIN YAPTIKLARI DA SÖYLEDİKLERİ DE SAYGISIZLIK'

"CHP Genel Başkanı'nın yaptıkları da söyledikleri de, şahsımı ve temsil ettiğim Cumhurbaşkanlığı kurumunu bir kenara bırakarak söylüyorum, şehitlerimize ve geride bıraktıkları emanetlerine, gazilerimize, 15 Temmuz'da canı pahasına sokaklara, meydanlara çıkan milyonlara, gazi Meclisimize, yargıya, hükümete saygısızlıktır."

"CHP'NİN, BERBEROĞLU'NUN TUTUKLANMASINA TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ"

"Çıkmışlar utanmadan, arlanmadan yüzleri kızarmadan yaptıkları yürüyüşü, 15 Temmuz kıyamı ile mukayese etmeye kalkıyorlar, yazıklar olsun size."

ERDOĞAN: CHP'YE GÖNÜL VEREN KARDEŞLERİME DE SESLENİYORUM...

"CHP Genel Başkanı'nın yaptıklarından ve söylediklerinden mutlu olanlar kimlerdir biliyor musunuz? FETÖ'cülerdir, PKK'lılardır. Zaten Kandil'den öyle demiyor mu? Memnuniyetlerini, desteklerini bildiriyor. Ben buradan CHP'ye gönül veren kardeşlerime de sesleniyorum, Kandil'den bu yürüyüşü alkışlayanlarla beraber misiniz?"

"ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ NEYSE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ DE ODUR"

"Bizim için Çanakkale Şehitleri neyse 15 Temmuz şehitleri de odur. Biz şehitlerimizin silsilesini ta Hz. Hamza (R.A)'ya kadar götürüyoruz. 80 milyon Türk Milletinin tüm dünyanın gördüğü darbeyi bir tek CHP genel başkanı ve avanesi farkedememiş. Türkiye'de bir tane 15 Temmuz oldu, o da milletin 15 Temmuz'u. Şimdi OHAL kalksın, hapishaneler boşaltılsın, mahkemeler dağıtılsın diyenler, o gece olup bitenlerden haberi olmayanlardır. CHP genel başkanının yaptıkları da söyledikleri de şahsımın temsil ettiği Cumhurbaşkanlığını bir kenara bırakarak söylüyorum: Şehitlerimize ve gazilerimize, sokaklara çıkan milyonlara, gazi Meclisimize, yargıya, hükümete saygısızlıktır. CHP genel başkanının yaptıklarından, söylediklerinden memnun olan FETÖ'cüler ve PKK'lılardır. zaten Kandil desteklerini bildirmiyor mu?"

DARBECİLER VE NET EDENLER MUTLAKA HESABINI VERECEK

"Ülkemize saldıran herkes CHP'nin yanında yer alıyorsa bunu düşünmek gerekmez mi? Siz kimin ekmeğini yiyerek kime kılıç sallıyorsunuz diye sormazlar mı? Buradan tüm milletime sesleniyorum: Mahkemelerimiz teröristlere, darbecilere gereken cezaları verene kadar bu davalar sürecektir. Türk milletine silah doğrultan, Türkiye'ye ihanet eden herkes hak ettiği dersi alacak. OHAL terör örgütleriyle mücadele için ülkemizin ihtiyacı olmadığı güne kadar sürecektir. İstikrar ve güven ortamına kadar sürecektir. 2019'da inşallah Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçeceğiz. TSK'yı da 15 Temmuz sonrası hayata geçirdiğimiz reformlarla darbecilerin tasallutundan koruyarak bir yapıya kavuşturduk, kavuşturacağız."

"SİZİN YARGINIZ VAR DA BİZİM YARGIMIZ YOK MU?"

"Türkiye'de bir daha 28 Şubat zulmünü yapamayacak mıyız sıkıntısıyla kıvranıyorlar. Bu millet artık yutmuyor. Bu millet artık tankın önünde durduğuna göre, F-16'ların karşısında durduğuna göre bu millet kolay kolay durmaz. Büyük Türkiye'nin ayak seslerini duymanın umutsuzluğuyla gördükleri her gölgeye sarılıyorlar. İçeriye girenler çıkarılsın diyorsunuz. Size bir şey söylediğimiz zaman yargı var diyorsunuz, sizin yargınız var da bizim yargımız yok mu?"

"BİR YUDUM SU İÇİRİRSEK ANAMIZDAN EMDİĞİMİZ SÜT HARAM OLSUN"

"Ülkemiz üzerinde oyun oynayanlara soruyorum. Siz bizim gibi mücadeleye hazır mısınız? Dabık da Rakka'da mücadeleye var mısınız. Vatanımızı parçalamak isteyenlere, ülkemizin tek bir toprak parçasına ayak bastırırsak, tek bir yudum suyunu içirirsek bize anamızdan emdiğimiz süt haram olsun."

"ANKARA'DAN İSTANBUL'A YÜRÜYENLERE ALLAH AKIL FİKİR VERSİN DİYORUM"

Suriye sadece Suriye değildir, Irak sadece Irak değildir, Katar sadece Katar değildir. Oldu bittilere boyun eğmiyoruz. Hani Gezi olayları sırasında mesele Gezi Parkı değil arkadaş sen hala anlamadın mı diyorlardı ya. Biz elbette onların ne istediğini çok iyi anlamıştık. Şimdi mesele Irak, Suriye, Libya, Katar, FETÖ, PKK değil arkadaş, sen hala anlamadın mı diyoruz. Meseleyi anlamayıp Ankara'dan İstanbul'a yürüyenlere Allah akıl, fikir, idrak ihsan etsin diyoruz.

kizilay_banner_468X060

Anahtar Kelimeler: CikamazGelirsin

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV