22 Temmuz 2017 Cumartesi

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

Demirtaş için terleme vakti! 'Yok' dediği o delillere ulaşıldı!

Selahattin Demirtaş'ı terletecek delillere ulaşıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'terörist' ifadesine '6-7 Ekim'de halkı sokağa çağırdığımın delili varsa savcılığa teslim edin' diye itiraz eden Demirtaş'ı HDP'nin MYK kararıyla yalanlandı.

11 Temmuz 2017 Salı 11:20
Demirtaş için terleme vakti! 'Yok' dediği o delillere ulaşıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "terör" suçundan cezaevinde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için yaptığı "terörist" nitelemesine, Demirtaş'tan yazılı cevap geldi. Demirtaş, "6-7 Ekim Kobani olaylarında, halkı sokağı yakıp, yıkmaya çağırdığıma dair tek bir delil bulamadılar. Böyle bir delil varsa savcılara teslim edin" diyerek kendisini aklama gayretine girdi.

'HALKIMIZA ACİL ÇAĞRI'

Akşam gazetesinin haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmasına da konu olan ve 6-7 Ekim olaylarında teröristlerce katledilen Yasin Börü davasının gerekçeli kararına da giren MYK açıklaması "Halklarımıza Acil Çağrı" başlığıyla duyuruldu. Açıklamanın, MYK adına yapıldığının altı özellikle çizildi. Kamuoyu ile paylaşılan metinde "Kobane'deki durum son derece kritiktir. DEAŞ saldırılarını ve AKP iktidarının Kobane'ye ambargo tutumunu protesto etmek üzere, halklarımızı sokağa çıkmaya ve sokağa çıkmış olanlara destek vermeye çağırıyoruz" ifadeleri yer aldı.

SOKAK ÇAĞRISININ SLOGANIYDI...

MYK sonrası yapılan daha geniş kapsamlı geniş açıklamada da "7'den 70'e bütün halklarımızı sokağa, alan tutmaya ve harekete geçmeye çağırıyoruz. Bütün uluslararası kurumlar, demokratik kitle örgütleri, kadın ve gençlik örgütleri, demokratik güçler Kobani'de yaşanan vahşete karşı harekete geçmelidir. Bundan böyle her yer Kobani'dir. Kobani'deki kuşatma ve vahşi saldırganlık son bulana kadar süresiz direnişe çağırıyoruz" denildi.

22 EYLÜL'DE ABD'DE NE YAPMIŞTI?

Demirtaş'ın başkanlığındaki 6 Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirilen MYK toplantısı ve yapılan açıklamanın zamanlaması da bir çok soruyu beraberinde getirdi. HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş 22 Eylül 2014 tarihinde Washington'a gitmiş ve 1 Ekim'e kadar süren bir dizi temasta bulunmuştu. O tarihte medyada yer alan haberlerde, Demirtaş kapalı kapılar ardında ABD Dışİşleri ve Hükümet temsilcileriyle görüşmeler gerçekleştirdiği vurgulanmıştı.

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV