25 Temmuz 2017 Salı

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

Darbecilerin komedyenleri kıskandıran savunmaları

Üzerinden bir yıl geçen Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yargılamalar sürerken, darbe girişiminde en önde yer alan sivil ve asker kökenli sanıkların birbiriyle çelişen savunmaları adeta komedyenleri kıskandırıyor.

16 Temmuz 2017 Pazar 12:35
Darbecilerin komedyenleri kıskandıran savunmaları

Derlenen bilgilere göre, Türkiye, "yeni Çanakkale zaferi" olarak nitelediği 15 Temmuz'un birinci yılında FETÖ'cü hainlerin şehit ettiği evlatlarını anarken, devletin bölücü terör örgütü mensuplarından temizlenmesi de büyük bir titizlikle sürdürülüyor.

Kısa sürede püskürtülen darbe girişimi sonrası harekete geçen cumhuriyet savcıları tarafından hazırlanan iddianamelerle hain planın tüm ayakları bir bir ortaya çıkarılırken, devam eden mahkemeler ise örgütün ne denli tehlikeli olduğunu gözler önüne seriyor.

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında en önde yer alan sivil ve asker kökenli sanıkların birbiriyle çelişen savunmaları ise adeta komedyenleri kıskandırıyor.

Bugüne kadar neredeyse hiçbiri "darbe girişiminde yer almadığını" savunan sanıklardan girişimin merkezi Akıncı Üssü'nde olanlar ya tarla ya arsa bakmaya gittiğini söylerken Genelkurmay Karargahı'ndakilerin çoğu ise "darbeyi önlemeye" çalıştığını öne sürdü.

"Akıncı Üssü'ne gezmeye giden, güvenlik kameralarını korumak için söken, terörle mücadele için F16 ile TBMM'yi bombalayan" darbecilerin yalanlarını ise görüntüler ve deliller bir bir çürütüyor.

Darbecilerin bu çelişkili, güldüren savunmalarından yapılan derlemeler ise Türkiye'nin nasıl bir mücadele verdiğini tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriyor.

Bu çelişkili savunmalardan bazıları şöyle:

kizilay_banner_468X060

Anahtar Kelimeler: Komedyenleri

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV