22 Temmuz 2017 Cumartesi

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye rest: B ve C planlarımızı başlatırız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiliz BBC televizyonuna konuştu. AB'ye rest çeken Erdoğan, 'AB'nin Türkiye'yi açık bir şekilde kabul edip edemeyeceğini bildirmesi gerektli.' dedi.

12 Temmuz 2017 Çarşamba 10:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye rest: B ve C planlarımızı başlatırız!

BBC'den Zeinab Badawi'nin soruları yanıtlayan Erdoğan, AB'ye rest çekerek "AB Türkiye'nin vaktini çalıyor, üyeliğe kabul etmeyeceğini söylerse rahatlatıcı olur." dedi.

"B VE C PLANLARIMIZI BAŞLATIRIZ"

Erdoğan "Biz sözlerimizde sadık olduk. Eğer AB açık bir şekilde Türkiye'yi kabul edemeyeceğiz diyorsa bu bizim için rahatlatıcı olacaktır. B ve C planlarımızı başlatırız." ifadelerini kullandı.

"ZAMANIMIZI BOŞA HARCIYOR"

Başbakanlığının ilk döneminde Türkiye'nin Avrupa Birliği liderler zirvelerinde sessiz devrim gerçekleştirmiş bir ülke olarak tanımlandığını söyleyen Erdoğan, "Şimdi aynı AB yalnızca bizi liderler zirvesine davet etmemekle kalmıyor, zamanımızı da boşa harcıyor. Şimdi durum bu." dedi.

"TÜRKLERİN ÇOĞU AB'YE GİRMEK İSTEMİYOR"

Erdoğan, Türklerin çoğunluğunun 'AB'ye girmek istemediğini', AB'nin Türkiye'ye karşı tavrının samimiyetsiz olduğunu düşündüğünü kaydetti.

Tamamı 14 Temmuz'da BBC World News'de yayınlanacak söyleşide Erdoğan, "Tüm bunlara rağmen, biz kısa bir süre daha AB ile samimi olmaya devam edeceğiz. Bunun bize ne getireceğini göreceğiz." dedi.

"TUTUKLU GAZETECİLERİN SADECE İKİSİNİN BASIN KARTI VAR"

Erdoğan tutuklu gazetecilere ilişkin soruya karşılık tutuklu olan 150 basın mensubunun sadece ikisinin sarı basın kartı olduğunu belirtti, "Lütfen dünyayı bu yalanlarla kandırmayalım." dedi.

KÖRFEZDE YAŞANAN KATAR KRİZİ

Katar krizine de değinen Cumhurbaşkanı, ''Biz bu krizin bir parçası değiliz. Körfez bölgesinde barış ve diyaloğu destekliyoruz" dedi. Erdoğan, Müslümanların Müslümanlarla kavga ettiğini görmek istemediklerini vurguladı.

kizilay_banner_468X060

Anahtar Kelimeler: Planlarimizi

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV