26 Temmuz 2017 Çarşamba

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

Başbakan Yıldırım'dan yabancı basın mensubuna sert tepki

Başbakan Binali Yıldırım, Malta Başbakanı Joseph Muscat ile ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Yıldırım, toplantının soru-cevap kısmında yabancı bir basın mensubunun 'firari gazeteciler ve Türkiye’ye girişi yasaklı olan yabancı basın mensuplarına ilişkin” sorusuna sert tepki gösterdi.

17 Şubat 2017 Cuma 14:45
Başbakan Yıldırım'dan yabancı basın mensubuna sert tepki

Başbakan Binali Yıldırım, Malta Başbakanı Joseph Muscat ile basın toplantısı düzenledi.

"HANGİ AVRUPA ÜLKESİNDE PARLAMENTO BİNASI BOMBALANDI"

Başbakan Yıldırım, "Merak ediyorum Avrupa'da ne kadar göçmen var? Bunun cevabını birisi bana versin. Türkiye zorda ve darda olanlara yardım eden bir ülkedir. Türkiye PKK, DEAŞ, FETÖ örgütleriyle mücadele ediyor. Hangi Avrupa ülkesinde parlamento binası bombalandı, savunmasız insanlar acımasızca öldürüldü?" dedi.

YABANCI BASIN MENSUBUNA SERT TEPKİ

Başbakan Yıldırım toplantının soru cevap kısmında yabancı bir basın mensubunun 'Türkiye'de basın özgürlüğüne ilişkin iddialarına' sert tepki göstererek şu ifadelere yer verdi;

"Basın özgürlüğü evrensel bir haktır. Genelde insanların görüşlerini ifade etmeleri evrensel bir haktır. Türkiye bir hukuk devletidir, bu hakları Türkiye'de herkes sonuna kadar kullanıyor, kullanmaya devam edecek. İki şeyi birbirine karıştırmamak gerekiyor. Basın özgürlüğü ayrı bir şey, basın özgürlüğü kisvesi altında teröre destek vermek başka bir şey. Basın kartı alıp teröristlerin işini kolaylaştıracak faaliyetlerde bulunmak basın özgürlüğü ile izah edlen bir şey değildir. Malesef gerçekler ters düz ediliyor. Bir algı operasyonu yürütülüyor. Buradan açıkça bu idiada bulunanlara şunu teklif ediyorum: Basın özgürlüğü Avrupa için önemli. 23. ve 24. fasılları AB açsın. Ne söyleyeceklerse söylesinler bizde izahını yapalım. Buyursun açsınlar! Buradan çağrıda bulunuyorum. Hariçten gazel okumakla olmaz. Ne düşünüyorlarsa bu konuyla ilgili hepsini konuşmaya varız."

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV