25 Temmuz 2017 Salı

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

Başbakan Yıldırım: Şunu dünya alem iyi bilsin ki...

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz sempozyumunda konuşuyor. Yıldırım, 'Şunu dünya alem iyi bilsin ki ihanetlerinin bedelini ödeyen tek bir FETÖ'cü kalmayıncaya kadar bu mücadele devam edecek.' dedi.

12 Temmuz 2017 Çarşamba 11:10
Başbakan Yıldırım: Şunu dünya alem iyi bilsin ki...

Başbakan Binali Yıldırım, SETA'da "Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu"nda yaptığı konuşmada, "Umut ediyorum ki 15 Temmuz 2016'dan sonra dünyaya gelen yavrularımız bir daha böyle acı olaylar yaşamasın. Nasıl terör örgütlerinin iyisi kötüsü yoksa darbenin de iyisi kötüsü olmaz. Ama Türkiye bu toprakların şimdiye kadar gördüğü en vahşi, en hain darbe girişimiyle karşılaştı 15 Temmuz'da." ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamaları şu şekilde;

"ONLARI YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ"

"Alçak darbe girişiminde 250 şehidimiz var. Şehit gazileri ve yakınlarını, gazilerimizi acılarının tazelendiği bu günlerde yalnız bırakmayacağız."

"1 DOLARA SATTILAR!"

Yıldırım, "15 Temmuz'da bu topraklar şimdiye kadar gördüğü en hain en vahşi darbe girişimiyle karşılaştı.1 dolara üniformalarını, inançlarını, milletini, bayrağını sattılar." dedi.

"ŞUNU DÜNYA ALEM İYİ BİLSİN Kİ..."

Yıldırım, "Şunu dünya alem iyi bilsin ki ihanetlerinin bedelini ödeyen tek bir FETÖ'cü kalmayıncaya kadar bu mücadele devam edecek." dedi.

Yıldırım, konuşmasında şunları kaydetti:

"Kimse merak etmesin, buradan açıkça söylüyorum. Bu hainler hak ettikleri cezayı hukuk içerisinde alacaklar. Bunların pişkin, pişkin arsızca masum rolü oynamalarından hiç ama hiç kimse etkilenmesin. Milletimizin, özellikle de şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin gönlü ferah olsun. Meclis'i bombalayan, Özel Harekatı bombalayıp 53 şehidimizi verdiğimiz o manzarayı yaşatan... 'Biz bir şeyden haberdar değildik, teröristlerle savaşıyoruz zannettik' yalanları, saçmalıkları kendilerini kurtaramayacak."

"KİMSE ALMANYA'YA NİYE BÖYLE YAPTIN DEMEDİ"

"Hiçbir devlet kendisine sadakat göstermeyenlerle çalışamaz, bu genel bir kuraldır. İki Almanya birleştiği zaman, bir gecede Almanya 500 bin devlet çalışanını kapının önüne koydu, kimse Almanya'ya 'niye böyle yaptın?' demedi."

"FETÖ'CÜLERİ MASUM GÖSTERME ÇABALARINA ŞAHİT OLUYORUZ"

Başbakan Yıldırım, "Ana muhalefetin, adalet adı altında FETÖ'cüleri masum gösterme çabalarına bugünlerde milletçe şahit oluyoruz. 15 Temmuz'u kontrollü darbe diye niteleyenler baktı ki tutmadı, tornistan yaptı, şimdi 20 temmuz darbesi diye bir şey icat etti. Bu akıl tutulmasıdır." dedi.

AHaber CANLI YAYIN

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV