26 Temmuz 2017 Çarşamba

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

AK Parti’nin eski tüfekleri meydanlara iniyor

Yüksek Seçim Kurulu'nun hazırladığı referandum takvimine göre süreç bugün başladı. AK Parti 25 Şubat tarihine kilitlendi. Başbakan Binali Yıldırım tarafından Ankara'da startı verilecek referandum kampanyası sürecinde birleştirici bir üslup kullanılacak. Eski milletvekilleri ile il başkanları da sürece dahil edilecek. Anket sonuçlarına göre süreçte sürpriz adımlar atılabilecek.

16 Şubat 2017 Perşembe 15:15
AK Parti’nin eski tüfekleri meydanlara iniyor

A HABER - AK Parti de nefesler tutuldu. Referandum kampanyasının başlayacağı 25 Şubat tarihi beklenmeye başladı. Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanacak kampanyanın detayları da netleşiyor.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı. 4 saat süren toplantıda Tanıtım ve Medya İşleri Başkanlığının hazırladığı rapor ve son anketler masaya yatırıldı.

AK Parti referandum sürecinde sürpriz bir taktik izleyecek. "Evet'in nedenleri 'hayır' üzerinden anlatılacak. Ana muhalefetin söylemleri yakından takip edilecek. O söylemler üzerinden de çelişkiler dile getirilecek...

Hazırlanan şarkılar sloganlar afişler. AK Parti gümbür gümbür kampanya için kolları sıvadı. Her bölgeye farklı şarkılarla hitap edilecek. Kürtçe ve Arapça şarkıların yanı sıra Karadeniz ve Ege ezgileri de meydanlardan yükselecek.

AK Parti'nin söylemlerinde tek bir vurgu yapılacak. Birleştirici unsurlar öne çıkarılacak. "Mesele memleket meselesi" denilecek... Hedef kararsız seçmeni etkilemek... Bu amaçla sürpriz hamleler devreye sokulacak.

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti gençlik kollarına gönderdiği mektupta risk alarak koşacağız mesajı verdi. 25 Şubat'ta Ankara da geniş katılımlı bir toplantı ile kampanya start alacak. O gün 10 bin partili o salonda olacak. Yıldırım partinin kuruluşundan bu yana görev yapan 600 milletvekili sayıları 450'yi bulan eski il başkanları o akşam yemek yiyecek. Kampanya sürecinde onlardan destek istenecek.

Ve mitingler.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30-40 ilde miting yapması kalan illeri de Başbakan Binali Yıldırım'ın gitmesi planlanıyor. Her iki ismin bazı büyükşehirlerde ortak miting yapabileceği de belirtiliyor.

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV