26 Temmuz 2017 Çarşamba

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

Rusya Ekonomi Bakanı: Rus Ekonomisi Olumlu Şekilde Gelişiyor.

– Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Oreşkin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde, 2017 yılının başında ekonomideki durumun olumlu şekilde ilerlediğini bildirdi.

16 Şubat 2017 Perşembe 09:50
Rusya Ekonomi Bakanı: Rus Ekonomisi Olumlu Şekilde Gelişiyor.

– Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Oreşkin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde, 2017 yılının başında ekonomideki durumun olumlu şekilde ilerlediğini bildirdi. Oreşkin, sene sonunda yüzde 2'lik büyüme beklendiğini söyledi.

Bakan Oreşkin, Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmede, şu anda Rusya'da enflasyonun yaklaşık yüzde 5 seviyesinde bulunduğunu belirterek, "Geçen seneyi yüzde 5.4 ile bitirdik, enflasyonun düşme eğilimi devam ediyor. 2017 yılı sonunda enflasyonun planlanan yüzde 4'lük değere ulaşmasını bekliyoruz. Merkez Bankası ve hükümet bunun üzerinde aktif şekilde çalışıyor" dedi.

Oreşkin, enflasyonun düşmesinin halkın gelirlerinin artmasına neden olacağını ve geçen senenin sonunda oluşan enflasyonun düşüş eğiliminin 2017 yılında da devam edeceğinin altını çizdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin toplantının sonunda, "Bun konu üzerinde sürekli çalışın. Merkez Bankası ve hükümetle enflasyonun hedeflenmesi üzerinde çalışmak gerek" dedi.

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV