22 Temmuz 2017 Cumartesi

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

Eğitim-Bir-Sen'de Vefa Buluşması

Eğitim-Bir-Sen Konya Şubesinde düzenlenen ‘Vefa Buluşması’ programına Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi onur konuğu olarak katıldı.

15 Şubat 2017 Çarşamba 09:37
Eğitim-Bir-Sen'de Vefa Buluşması

Eğitim-Bir-Sen Konya Şubesinde düzenlenen 'Vefa Buluşması' programına Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi onur konuğu olarak katıldı.

Konya'da düzenlenen program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programın onur konuğu olan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi yaptığı konuşmada, "Eğer bir hareket başarıya ulaşacaksa onun üç temel esasının sağlam olması gerekir. Bunlardan birincisi bir fikir temelinde ortaya çıkmalı ve o fikir devam edip tevarüs edebilmelidir. İkinci önemli ayağı örgütlülük ve organizasyon kabiliyetidir. Öyle bir örgütlü yapıya sahip olabilmeliyiz ki hizmet ettiğimiz bütün alanlarda temsilcilerimiz bir teşkilat bilinciyle, genel başkanının duyarlılığıyla faaliyetlerini sürdürebilmelidir. Ama üçüncü ayak olmadan hiçbir şey olmaz. O da teşkilatlanma çalışmalarına katılanlar bilinçli bir birey olarak katkı vermeli ve teşkilat bilincine sahip olmalıdır" dedi.

Çalışma hayatındaki örgütlülüğün önemine dikkat çeken Latif Selvi, "Eğer siz omzuma yük çöküyor derseniz hareket çöker. Ama siz dirayetli bir şekilde terinizin son damlasına kadar kararlı mücadeleyi verirseniz, sivil toplumla birlikte bütünleşerek, halkımızın sözcülüğünü üstlenerek, çalışma hayatının ana aktörü olarak, gençlerimizi yetiştirerek ve hep birlikte gelecek inşası dediğimiz, medeniyet değerleri dediğimiz şeylerin hayatiyet kazanabilmesi için, kalplerimizin birlikte vurabilmesi için yükü omuzlar ve kararlı bir şekilde, cesaretle sürdürürseniz aşamayacağımız engel yoktur" ifadelerini kullandı.

Program plaket takdimi ile son buldu. - KONYA

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV