25 Temmuz 2017 Salı

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

CHP, Bilecik Milli Eğitim Müdürlerine Suç Duyurusunda Bulundu

CHP Bilecik İl Teşkilatı,Bilecik Milli Eğitim İl Müdürü ve Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında evet propagandası yaptıklarına dair suç duyurusunda bulundu.

15 Şubat 2017 Çarşamba 09:37
CHP, Bilecik Milli Eğitim Müdürlerine Suç Duyurusunda Bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bilecik İl Teşkilatı, Bilecik Milli Eğitim İl Müdürü Fazilet Durmuş ve Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP Bilecik İl Teşkilatı, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik'in okul müdürleriyle haberleşmek için kurdukları mesajlaşma grubunda "Son Savaş" adlı yazısı üzerine evet hakkında propaganda yaptıkları gerekçesiyle Bilecik Adalet Sarayı'na giderek suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusuna CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, CHP Bilecik İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, İl Gençlik Kolları Başkanı Deniz Esentürk ve partililer destek verdi.

Suç duyurusunda bulunulmasının ardından açıklama yapan CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, "Elbette vatandaşımız 16 Nisan günü sandığa gidecek evet veya hayır tercihinde bulunacaktır. Biz neden evet diyeni asla sorgulamıyoruz, neden hayır diyeni asla sorgulamıyoruz, biz hayır diyenleri veya evet diyenleri başta bölücülük ile, namussuzlukla ve halkımızı kin ve nefrete yöneltecek şekilde açıklama yapanlara böyle bir suç duyurusunda bulunduk. Suç duyurusunun içeriği ile ilgili kamuoyunda yeterince bilgi ve belge mevcuttur. Artık savcılığa intikal etmiştir savcılık aşamasında çok daha detaylı bilgi vermenin doğru olmadığını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"Kamu görevlilerinin Bilecik halkını kin, nefret ve bölücülük söylemleri ile birbirine düşürmesini asla kabul etmeyiz"

1Tüzün, "Kamuda görev yapmaya gelenlerin Bilecik halkını kin, nefret ve bölücülük söylemleri ile birbirine düşürmesinin asla ama asla kabul edemeyiz. Bu doğrultuda bu suçu işleyenlerin bizler Cumhuriyet Halk Partisi İl teşkilatı olarak Cumhuriyet Savcısına intikal ettirdik bundan böyle görev savcılıkta, bundan böyle görev Bakanlıkta, bundan böyle görev Valiliktedir" dedi.

"Kazananın milletimiz olması, kazananın Türkiye olmasını umut ediyorum"

CHP Bilecik Milletvekili Tüzün açıklamasına şu sözlerle devam etti:

"Aracılığınız ile Sayın Valimiz de bu noktadaki süreç ile ilgili düşüncelerini biliyoruz. Bu noktadaki soruşturma çalışmalarının Bakanlık düzeyinde soruşturma çalışmalarının da yapılacağını umut ediyoruz ve bu 16 Nisan sürecinde kim hangi şekilde tercih kullanırsa kullansın ister evet tercihi kullansın, ister hayır tercihi kullansın kazananın milletimiz olması, kazananın Türkiye olmasını umut ediyorum."

"İntikal etmiş bir olayla ilgili çok detaylı konuşmam çok şık olmayacak"

Tüzün'ün açıklamasının ardından bir açıklama yapan CHP Bilecik İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar ise "İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş ve Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halis Çelik ile ilgili suç duyurusunda bulunduk ve dosyamızı savcılığa intikal ettirdik. Suç delilleri ile birlikte. Bu nedenle gergin intikal etmiş bir olayla ilgili çok detaylı konuşmam çok şık olmayacak. Ama şunun da bilinmesinin isterim özellikle kamu görevi yapan insanların hele hele bunlar çocuklarımızı teslim ettiğimiz bir eğitimcinin toplumu kin ve nefrete yönelik kışkırtmaları affedilir bir davranış olmadığını hepiniz gayet iyi bilmektesiniz ve bu yerel medyamız da yer aldıktan sonra ulusal medyamızda geniş bir yankı oluşturdu" ifadelerini kullandı.

"İlimizin eğitimi ile ilgili kararlar alma noktasında çalışsınlar, çabalasınlar"

Bu olayın özellikle Bilecik kamuoyunda büyük bir etki oluşturduğunu belirten Yaşar, "Çünkü çocuklarımızı teslim ettiğimiz şahsiyetlerin önce şunu çok iyi bilmeleri gerekir, bir eğitimci olarak da aynı zaman da ben bir eğitimci olarak da kendilerinden şunu beklerdim isterdim ki bu eğitimcilerimiz ilimizin eğitimi ile ilgili kararlar alma noktasında çalışsınlar, çabalasınlar" dedi. - BİLECİK

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV