28 Mayıs 2017 Pazar

Yıldırım “Sağlıkta Taşeron Olmaz” diye Konuştu

Ege Üniversitesi'nde Kazakistan'ın Bağımsızlığının 25. Yılı Kutlandı

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü'nde 'Kazakistan'ın Bağımsızlığının 25. Yılı' etkinliği düzenlendi.

16 Aralık 2016 Cuma 18:50
Ege Üniversitesi'nde Kazakistan'ın Bağımsızlığının 25. Yılı Kutlandı

Ege Üniversitesi'nde okuyan Kazakistanlı öğrenciler tarafından Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte Kazakistan'ın Bağımsızlık ve Cumhuriyet Bayramı kutlandı.

Kazakistan İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Serjan Sarsenbaev, İzmir Kredi Yurtlar Kurumu Başkanı Yakup Karaca, Yurtdışı Türk ve Akraba Toplulukları İzmir Koordinatör Başkanı Selvet Çetin, Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Başkan Yardımcısı Abdullah Temizkan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Oyunları Sanatçısı Şemsigül Jakulova, Münevver Öğretmen İlkokulu Müdürü Çağlar Erbek'in katıldığı etkinlik, 16 Aralık 1986'da Kazakistan öğrenci hareketinde hayatını kaybedenler ve Beşiktaş'taki patlamada hayatını kaybeden şehitler için saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı. Ardından Kazakistan Milli Marşı ve İstiklal Marşı hep bir ağızdan okundu.
Türk ve Kazak kardeşliğinin vurgulandığı etkinlikte Kazakistan İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Serjan Sarsenbaev, "25 yıl önce Türk-Kazak kardeşliği daha da güçlenmeye başladı. 1991 yılında Kazakistan bağımsızlığını ve Cumhuriyet'ini kazandığında ilk kutlayan ülke Türkiye oldu. Umarım Türk-Kazak kardeşliği sonsuz olur, sonsuza kadar devam eder" dedi.

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV