26 Temmuz 2017 Çarşamba

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

Putin, ABD özel servisleri ile işbirliğinin yeniden kurulmasını istedi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya ile ABD özel servislerinin arasındaki işbirliğinin yeniden kurulmasının Moskova ve Washington’un karşılıklı çıkarlarına olacağını söyledi.

17 Şubat 2017 Cuma 09:05
Putin, ABD özel servisleri ile işbirliğinin yeniden kurulmasını istedi
Rusya Devlet Başkanı Putin, Federal Güvenlik Servisi'nin (FSB) oturumunda yaptığı açıklamada, yabancı ortaklarla teröre karşı mücadele konusunda işbirliğinin yeni seviyeye çıkarılması gerektiğini söyledi.

Putin sözlerine devam ederek, "ABD ve NATO üyesi olan diğer ülkelerle işbirliğinin yeniden kurulmasının karşılıklı çıkarlarına olacak. Yabancı özel servislerinin Rusya'da gösterdiği faaliyetlerin yoğunluğu azalmıyor. 2016 yılında FSB, yabancı özel servislerinin 53 görevlisi ve 386 ajanının faaliyetini sona erdirdi, buna ek olarak 45 terör eylemini önledi." dedi.

RUSYA'NIN DEVLET SİSTEMİNE SİBER SALDIRILAR 3 KAT ARTTI

Öte yandan Putin, 2016 yılında Rus hizmet sistemlerine düzenlenen siber saldırıların sayısının 3 kat arttığını açıkladı.

Putin'in açıklaması şöyle;

"Bakanlıklarımızın elektronik iş akışına geçmesi karşısında devlet sırrı olan belgelerin koruma sistemlerinin geliştirilmesi gündemde kalıyor. 2016 yılında resmi devlet sayfalarına düzenlenen siber saldırıların sayısının 2015 yılına kıyasla 3 kat arttığına dikkatinizi çekmek istiyorum. Dolayısıyla devlet sayfalarına düzenlenecek siber saldırılarını bulma, önleme ve yok etme sistemlerinin geliştirilmesi ile uğraşan devlet yapılarını pekiştirmek gerekiyor".

kizilay_banner_468X060

Anahtar Kelimeler: IsbirligininKurulmasini

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV