22 Temmuz 2017 Cumartesi

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Şehit Kabristanlarını Ziyaret Etti

İsrail'in çirkin 'Gazze planı!'

Uzun yıllardan beri Gazze'yi abluka altında tutan İsrail'in bölge üzerindeki kontrolünü artırmak için yeni bir plan hazırladığı ortaya gün yüzüne çıktı.

11 Temmuz 2017 Salı 17:15
İsrail'in çirkin 'Gazze planı!'

Hazırlanan plana göre İsrail, Gazze açıklarında bir yapay ada inşa edecek ve Gazze'ye giriş çıkışların tamamı sadece bu ada üzerinden sağlanacak.

Gazze'yi abluka altına alan İsrail'in bölge ile ilgili çok tartışmalı bir plan hazırladığı ortaya çıktı. Açılanan plana göre Gazze şeridine yapay bir ada inşa edilecek.

Uzun yılardan bu yana Gazze'yi abluka altında tutan İsrail yönetimi bölgede yaşayan 2 milyon sivilin insani ihtiyaçlarının dahi girişine izin vermiyor. İsrail'in Gazze'nin dış dünya ile bağlantısını kesme çabası ve Mısır'ın da Gazze'nin tek kara sınırı bağlantısı olan Refah sınır kapısını uzun süre kapalı tutması nedeniyle Gazzeliler zor zamanlar geçiyor.

İsrail'in hazırladığı yeni plana göre Gazze'nin 2.8 kilometre uzağında yapılacak olan yapay ada, kargo terminali ve bir havalimanından oluşacak. 5 milyon Euro'ya mal olacağı belirtilen projenin temel hedefinin ise İsrail'in Gazze üzerindeki kontrolünü artırmak. İsrail hazırladığı projeyi güvenliğini sağlamakla ilişkilendirmeye çalışıyor. Yapay adanın Gazze'nin dış dünyayla tek bağlantısı olacağı ve bunun da İsrail tarafından kontrol edileceği belirtiliyor.

Hamas açıklanan plan ile ilgili henüz bir yorum yapmadı. (Yeni Şafak)

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV