24 Mart 2017 Cuma

Bayraklı Mustafa Çukur Ortaokulunda Kan Bağışı Yapılacak

ABD'den Fırat Kalkanı için destek sözü

Savunma Bakanı Fikri Işık ve ABD Savunma Bakanı James Mattis, NATO toplantısı için bulundukları Brüksel'de bir araya geldi. Taraflar düzenli bir şekilde diyalog kurmayı ve temasları sıkılaştırmayı kararlaştırdı. Mattis, ülkesinin Fırat Kalkanı'na daha fazla destek sağlayacaklarını belirtti.

16 Şubat 2017 Perşembe 08:55
ABD'den Fırat Kalkanı için destek sözü

Savunma Bakanı Fikri Işık ve ABD Savunma Bakanı James Mattis, NATO toplantısı için bulundukları Brüksel'de bir araya geldi. Taraflar düzenli bir şekilde diyalog kurmayı ve temasları sıkılaştırmayı kararlaştırdı. Mattis, ülkesinin Fırat Kalkanı'na daha fazla destek destek sağlayacaklarını belirtti.

Savunma Bakanlığı kaynaklarının verdiği yetkiye göre, heyetlerası görüşme 45 dakika sürdü ve tüm meseleler açıkça ele alındı.

Her iki bakan, bu ilk görüşmenin ardından düzenli bir şekilde diyalog kurmayı ve temasları sıkılaştırmayı kararlaştırdılar..

Görüşmede her iki bakan da, NATO oturumlarında müzakere edilen konularda Türk ve ABD tarafının tutumlarının büyük ölçüde benzeştiği saptamasını yaptı.

Mattis, Fırat Kalkanı harekatında ABD ve koalisyon güçlerinin Türkiye'ye daha destek sağlayacaklarını teyid etti.

Işık ise, Suriye'de SDG ve PYD/YPG' adı altında örgütlenen, PKK'nın Suriye'de kullanılmasından duyulan rahatsızlığını bir kez daha dile getirdi. Işık, "Terörle mücadele operasyonları bu şekilde başarılı olamaz. Bir terör örgütü, başka terör örgütüne tercih edilemez" diye konuştu. (Al Jazeera)

kizilay_banner_468X060

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce hangi Memur konfederasyonu, memurun hakkını tam anlamıyla daha iyi korumakta?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV